Staruje kampania „Nie serwuj sobie otyłości” kierowana do dzieci i dorosłych


Co trzeci dorosły Polak i co piąte dziecko ma nadwagę lub jest otyłe. Jest to szeroki problem społeczny, który nasila się i powoduje coraz więcej kłopotów ze zdrowiem. 
Celem kampanii „Nie serwuj sobie otyłości” jest budowanie świadomości społeczeństwa na temat konsekwencji zdrowotnych nadwagi i otyłości oraz prawidłowego sposobu odżywiania. Otyłość bowiem to prosta droga do cukrzycy, nadciśnienia, chorób układu krążenia, a także raka, na przykład raka jelita grubego.
Nadwaga i otyłość są efektem spożywania wysoko przetworzonej żywności, nadmiernych ilości pożywienia, braku aktywności fizycznej. Jak wynika z międzynarodowego badania pt. Global Matrix 3.0, przeprowadzonego w ostatnich tygodniach, aż 80% polskich dzieci jest nieaktywnych fizycznych. Z grona 17 państwa europejskich, które wzięły udział w badaniu, Polska jest na przedostatnim miejscu.

1 komentarz:

  1. Zarządzanie stresem jest kluczowe dla utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego. Istnieje wiele podejść do redukcji stresu, począwszy od zmiany stylu życia po profesjonalną terapię. Warto rozważyć różne metody, aby znaleźć tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Regularne praktykowanie technik relaksacyjnych może przynieść znaczące korzyści w postaci lepszego samopoczucia i większej odporności na codzienne wyzwania. Osoby zainteresowane tym tematem mogą uzyskać więcej informacji tutaj: https://empatio.pl/leczymy/leczenie-stresu/.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Świat i edukacja dziecka , Blogger