Kompletujemy wyprawkę szkolną


Sprawdź, co będzie potrzebne debiutującemu uczniowi w nadchodzącym roku szkolnym. Skorzystaj z naszej podpowiedzi - wydrukuj listę przedmiotów, które powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej.
Początek roku szkolnego wiąże się z wieloma wydatkami. Kwota związana z zakupem podręczników często stanowi jedynie niewielki procent sumy, jaką musimy wydać na wyprawkę szkolną. Wybierając się na szkolne zakupy, warto zaopatrzyć się w listę przedmiotów, które przydadzą się twojemu dziecku w nadchodzącym roku szkolnym.
Jakie przedmioty powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej?
Artykułów szkolnych, które będzie potrzebowało twoje dziecko jest sporo i ciężko pamiętać o wszystkich.

Chcąc ułatwić życie rodzicom przyszłych pierwszoklasistów stworzyliśmy gotowe do druku listy z wyprawką szkolną. Znajdziecie tu spis wszystkich akcesoriów przydatnych pierwszoklasiście.Pamiętajmy jednak, że nie istnieje jedna lista artykułów wyprawki pierwszoklasisty obowiązująca we wszystkich szkołach podstawowych. Nasz spis składa się z artykułów, które najczęściej są wymagane.

Przed zakupem wyprawki najlepiej wybrać się do szkoły bądź sprawdzić na stronie internetowej szkoły (jeśli taką posiada), co dokładnie powinno wchodzić w skład wyprawki pierwszoklasisty.Jeśli szkoła wcześniej nie udostępniła takich informacji z częścią zakupów warto zaczekać do pierwszego września (lub pierwszego zebrania), kiedy to wychowawca dziecka doprecyzuje wymagania.

Pamiętaj, by podpisać zakupione przybory szkolne (nożyczki i pędzle również). Dzięki temu twoje dziecko uniknie niepotrzebnych nieporozumień i kłótni z powodu zamiany czy zagubienia danego przedmiotu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
  • Zeszyty w trzy linie – warto zwrócić uwagę, czy linie są właściwie wydrukowane. W zeszytach pierwszoklasisty linie powinny występować co 5 mm i najlepiej, gdy nie są identyczne: na przemian jest jedna cienka linia (najczęściej błękitne) i dwie grubsze (przeważnie czerwone). Taki układ linii ma na celu ułatwić dziecku staranne i estetyczne pisanie oraz pomóc mu w lepszym rozplanowaniu przestrzennym różnego rodzaju liter.  
  • Strój gimnastyczny, to najczęściej biała koszulka i granatowe spodenki (dodatkowe obuwie przeważnie nie jest wymagane).
  • Kapcie szkolne – w wielu szkołach istnieje wymóg, aby miały białe podeszwy.
  • Okładki – nie kupuj standardowych okładek na zeszyty (są one za duże, powodują wybrzuszenia, które utrudniają dziecku pisanie), wybierz te specjalnie przeznaczone na zeszyty 16-sto kartkowe.
  • Kupując farby i pędzelki, warto też zwrócić uwagę na specjalne pojemniczki na wodę, które chronią przed niemyślnym wylaniem jej przez dziecko. W niektórych szkołach wymagane są również podkładki na biurko.
  • Gumka do ścierania – warto, aby była dobrej jakości. Niestety dostępne w marketach kolorowe gumki często rozmazują ołówek, zamiast go ścierać.
  • W pierwszych klasach dzieci najczęściej używają do nauki pisania ołówka (dopiero później korzystają z piór lub długopisów). Możesz wybrać standardowe ołówki lub specjalne przeznaczone do nauki pisania, które są grubsze trójkątne lub posiadające specjalne z nakładkami.
Jakość  produktów z wyprawki szkolnej
W przypadku produktów, które będzie użytkowało twoje dziecko, szczególną uwagę warto zwrócić na ich jakość. Nie oszczędzajmy na plecaku czy kapciach dla dziecka, gdyż są to przedmioty, które mają wpływ na jego zdrowie. Nieodpowiednio dobrany plecak może przyczynić się do problemów z kręgosłupem. W kapciach dziecko spędza wiele godzin, więc warto, żeby były nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne, w których małe stópki nie będą się pocić. Kupując worek, pamiętajmy, żeby był nie tylko odpowiedniej wielkości, ale również o tym, że mogą trafić do niego mokre buty - warto więc, by wył wykonany z szybko snącego materiału.

Uwaga! Jeśli twoje dziecko jest leworęczne, wybierz produkty, które są skierowane specjalnie dla mańkutów. Znajdziesz wśród nich nożyczki, długopisy, zeszyty czy temperówki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat i edukacja dziecka , Blogger