Katar czy coś poważniejszego? Jak rozpoznać alergię u dziecka

Twoje dziecko od dłuższego czasu pociąga nosem, skarży się na drapanie z gardle i piekące powieki? Być może to wcale nie jest przeciągające się przeziębienie tylko alergia? Przedstawiamy kilka sygnałów ostrzegawczych, które mogą oznaczać alergię. Sprawdź, jak rozpoznać alergię u dziecka.
Czas trwania
Pierwszym sygnałem, który może oznaczać, że dziecko cierpi na alergię to czas trwania jego problemów. Katar i infekcje wirusowe zazwyczaj trwają ok. 7-10 dni. Jeżeli Twoje dziecko cyklicznie i przez dłuższy czas skarży się na cieknący nos i drapanie w gardle, może to oznaczać alergię. Jeżeli choroba Twojego dziecka się przeciąga, warto zasięgnąć fachowej porady i zbadać, czy nie ma głębszej przyczyny.
Czas występowania
Kolejnym sygnałem ostrzegawczym jest czas występowania choroby dziecka. Jeżeli do długotrwałego kataru, wysypki i drapania w gardle dochodzi zawsze wiosną lub latem, nie towarzyszy im gorączka i znikają bez śladu na zimę bardzo możliwe, że dziecko cierpi na alergię. Dobrym pomysłem jest notowanie wszystkich chorób i ich dokładnych objawów w specjalnym zeszycie. Dzięki temu łatwiej nam będzie wychwycić sezonowość pewnych problemów.
Wydzielina z nosa
Trzecim sygnałem alarmowym jest wydzielina z nosa dziecka. Jeżeli katar ma żółtawo-zielony, gęsty charakter, najprawdopodobniej dziecko jest przeziębione. Jeżeli natomiast wydzielina z nosa jest przeźroczysta, wodnista i leje się gęsto, prawdopodobnie ma alergię. Warto zwrócić na to uwagę.
Rodzinne zależności
Alergie są dziedziczne – jeżeli ma je mama lub tata, najprawdopodobniej będzie miało je również dziecko. Warto zainteresować się tematem już wcześniej i poprosić pediatrę o polecenie dobrego alergologa dziecięcego. Dzięki temu, kiedy dziecko będzie miało alergię, będziecie przygotowani. A także będziecie wyczuleni na przedłużające się katary wiosną i latem.
Udaj się do specjalisty
Choć opisywane przez nas punkty faktycznie mogą pomóc rozpoznać alergię, najważniejszym i najbardziej odpowiedzialnym krokiem, który możesz podjąć dla swojego dziecka, jeżeli cierpi na niepokojące objawy to udać się do specjalisty. Szczegółowe badania i opinia fachowca to jedyny pewny sposób, aby zwalczyć faktyczną przyczynę przedłużającego się schorzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Świat i edukacja dziecka , Blogger